Powrót do Turniejów 2021/2022

Drodzy szermierze

Powracamy do organizacji turniejowych zmagań w formie ligi po przerwach wynikających z pandemii. Korzystając z przerwy, która dała nam więcej czasu na przemyślenie w jakim kierunku chcielibyśmy rozwijać nasz harmonogram turniejów, postanowiliśmy wprowadzić pewne modyfikacje. Zrezygnujemy, w większości, z formuły dużych eventów, z kompletem broni open i kobiecych, na rzecz większej ilości mniejszych turniejów, przykładowo po 2 konkurencje open i 2 kobiece . Dzięki temu odciążymy organizatorów, umożliwimy zrobienie większej ilości turniejów dla kobiet we wszystkich broniach (docelowo – tyle samo co openów) a także prowadzenie turniejów na nieligowe bronie (smallsword, sidesword, itp.), turnieje eksperymentalne służące testom zasad, warsztaty i wiele innych. W efekcie turnieje takie jak Kielce lub Łódź zostaną rozbite na dwa mniejsze wydarzenia, a turniej Black Horns Cup pozostanie największym, międzynarodowym turniejem w roku z pełnym kompletem broni i konkurencji.

Zapraszamy na pierwszy ligowy turniej – szabla i rapier (open/women) a także smallsword do Kielc: ttps://fb.me/e/JvBPYXYp
Kolejny turniej odbędzie się trochę ponad miesiąc później w Łodzi (długi miecz i puklerz), a rok kalendarzowy zamknie turniej w Poznaniu.

Więcej informacji wkrótce, udanych walk