Tyrnhaw 2017 – relacja

Tyrnhaw 2017, fot.: Paweł Ponichtera

Na Tyrnhaw 2017 było nas pięciu szermierzy – czterech z Mordschlag Łódź (Aleksander Dynarek, Paweł Ponichtera, Paweł Mamełka and Kamil Siatkowski) i jeden szermierz z Fechtschule Gdańsk (Łukasz Dąbrowski).

Oba Pawły i Łukasz opuścili grupę i odpadli w pierwszej rundzie eliminacji (1/32), Aleksander wygrał pierwszą walkę w eliminacjach z Laszlo Sunderem i potem (1/16) odpadł zaledwie różnicą jednego punktu z Simonem Achbergerem.

W rapierze Łukasz i Aleksander wyszli z grup i obaj doszli do drugiego etapu eliminacji (1/16), przegrywajac kolejno z Martinem Ocakiem i Martinem Fabianem.

Mimo dużych różnic w zasadach w długim mieczu po kilku początkowych problemach udało nam się zaadaptować z sukcesem i zacząć wygrywać.

Wydarzenie było bardzo profesjonalnie zorganizowane, uczestniczyło około 100 szermierzy w trzech kategoriach (długi miecz open, rapier open, długi miecz kobiet), wszystko przebiegło płynnie. Uczestnicy byli z co najmniej pięciu krajów, razem ze swymi drużynami, trenerami, rodzinami itp. dzięki czemu emocje były wspaniałe.

Jesteśmy bardzo pozytywnie nastawieni i zdecydowanie wkrótce wpadniemy po rewanż.

Tyrnhaw 2017, fot.:Paweł Ponichtera
« z 6 »