Durchschlag 2017

W dniach 25-25 lutego mieliśmy przyjemność zorganizować drugą edycję naszego sztandarowego łódzkiego wydarzenia jakim jest Durchschlag. Odbyły się tam pierwsze zawody ligowe Feder w roku 2017.

 

 

WYNIKI ZAWODÓW

DŁUGI MIECZ
1. Michał GrabowskiAkademia Szermierzy
2. Filip ŁakomyPoznańska Grupa Fechtunku „Salut”
3. Jarosław KokotAkademia Szermierzy

W porównaniu z zeszłym rokiem zdecydowaliśmy się zupełnie zmienić formułę imprezy i dostosować się do federacyjnej koncepcji ligi i regulaminu Feder (z kilkoma drobnymi usprawnieniami po Falcons Cup). Durchschlag 2017 przeniósł się do Łodzi, został skrócony do soboty i niedzieli oraz zamiast na warsztatach skupiliśmy się wyłącznie na zawodach. Pozostając wierni idei premiowania różnorodnych umiejętności i integracji szermierzy z różnych środowisk z szeroko pojętej szermierki dawnej pod wspólnymi auspicjami zaplanowaliśmy zawody indywidualne i drużynowe w trzech kategoriach: Rapier (tylko kolny,  solo,z lewakiem lub z puklerzem do wyboru), Długi miecz i Szabla. Do poprowadzenia zawodów, do których stanęło ok. 30 szermierzy zaprosiliśmy cieszących się uznaniem w środowisku DESW sędziów: Marcina Bąka, Marka Szczepańskiego i Szymona Łojaka.

Niestety pomimo toczenia walk w 3 grupach jednocześnie nie udało się zakończyć turnieju indywidualnego w sobotę. Mając do wyboru rezygnację z turnieju szabli lub turnieju grupowego, podjęliśmy trudną decyzję o zrezygnowaniu z tego ostatniego.

Poza zawodnikami gospodarza (Mordschlag Łódź), gościliśmy zawodników z Akademii Szermierzy, Akademii Broni, Fechtschule Gdańsk, ARMA- PL, Poznańską Grupę Fechtunku SALUT i Fencing Arts. Krótko mówiąc, zawody miały charakter ogólnopolski i gościły rozpoznawalnych i uznanych zawodników.

Nie zabrakło widowiskowych akcji, emocji i dobrych walk. Dzięki fotoreporterom i wizycie lokalnej telewizji możemy także cieszyć się świetną dokumentacją i (wkrótce) programem telewizyjnym o działalności naszego klubu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział i pomoc

 

Aleksander Dynarek, prezes Mordschlag Łódź

Durchschlag, fot.: Paweł Ponichtera
« z 35 »

Dodaj komentarz