ŚKUNKS

Śląskie Konfrontacje Utraconych Nauk Kunsztu Szermierczego, w skrócie ŚKUNKS, są coroczną majową imprezą DESW, odbywającą się nieprzerwanie od 2009 r. Zainicjowany przez Marcina Surdla i Adama Marka, ŚKUNKS przez lata dorastał i rozwijał się razem ze środowiskiem DESW w Polsce. Odwiedzili nas już zagraniczni goście z Czech, Niemiec, Słowacji, Szwajcarii, Węgier i Wielkiej Brytanii, a każda kolejna edycja imprezy przyciąga 30-50 osób. W ramach ŚKUNKSa oferujemy:

  • warsztaty i wykłady prowadzone przez uznanych trenerów (swoim doświadczeniem dzieli się z nami m.in. Łukasz Dąbrowski, Martin Fabian, Anton Kohutovic, Krisztina Nagy, Grzegorz Magiera, Gregor Medvešk, Marcin Surdel, Maciej Talaga, Szabolcs Waldmann);
  • Fechtschule (nasza ulubiona forma speed-dating w DESW);
  • różne formy zawodów (ścinanie na czas, długi miecz, kord, włócznie, zapasy), także w damskim wydaniu;
  • nowatorskie inicjatywy (Wanderjahre, turniej charytatywny na rybnickim Rynku, walka pokazowa „rycerz vs samuraj”, czy pamiętny turniej eksperymentalny z wykorzystaniem balonów).

Od początku jesteśmy jednym z nielicznych miejsc gdzie można zmierzyć się w ścinaniu celów bronią ostrą, a turniej Ścinania na Czas stał się wizytówką naszej imprezy, podobnie jak ognisko integracyjne i malowniczy Zalew Rybnicki Szczycimy się tym, że w każdej edycji staramy się zaproponować coś nowego. ŚKUNKS w obecne formule, pod wodzą Artura Jurczyka, stawia przede wszystkim na wymianę doświadczeń i na budowanie koleżeńskich więzi, w atmosferze pozbawionej spiny i z przymrużeniem oka.
Jesteśmy dumni z naszej historii a informacje o kolejnych edycjach ŚKUNKSa można znaleźć TUTAJ.

Ponieważ obraz wart jest więcej od tysiąca słów, zapraszamy do zapoznania się z materiałem filmowym:

ŚKUNKS 2013 okiem naszych gości:

ŚKUNKS 2014 promo Kuby Potockiego:

ŚKUNKS 2015 okiem kamery Kuby Potockiego:

ŚKUNKS 2016 okiem Mordschlag Łódź:

 

(Materiał przesłany przez organizatorów imprezy)