Nordfecht

Nord Fecht to cykliczna impreza szermiercza, odbywająca się w Rotmance leżącej koło Gdańska. Stowarzyszenie na Rzecz Dawnych Europejskich Sztuk Walki „FECHTSCHULE GDAŃSK” od 2013 zajmuje się jej organizacją. Na program imprezy składają się minimum dwa bloki warsztatowe z różnej broni białej (długi miecz, kord i puklerz, szabla, halabarda czy sztylet) ceremonia Fechtschule oraz eksperymentalne turnieje długiego miecza. Głównym celem turniejów na Nord Fecht jest wypracowanie systemu, który zmusi szermierzy do zasady „zabij i nie daj się zabić”, gdzie duble są piętnowane a nagradzane są czyste walki.

W Rotmance tylko od 2011 do 2017 (z wyjątkiem 2014) impreza miała przyjemność gościć szermierzy z całej Polski, środowisk spoza DESW oraz licznych gości z zagranicy w tym ze Szwecji, Norwegii, Czech, Słowacji, Irlandii, Niemiec i Wielkiej Brytanii.

W 2016 roku podczas ceremonii Fechtschule , wydarzył się precedens na skalę Polskiego DESW – zostało uhonorowanych dwóch szermierzy, godnego lauru Fechtschule. Ze względu na powyższy problem, korona musiała zostać.. przecięta na pół!

Nord Fecht cieszy się szczególnie dużym zainteresowaniem, ze względu na bardzo zróżnicowany program oraz przyjazną atmosferę. No i ze względu na smalec. Tak – smalec, przygotowywany w 10l garze przez dwa dni specjalnie na tą okazję.

Nordfecht, fot.: Arkadiusz Paliński
« 2 z 9 »

(Materiał przesłany przez organizatorów imprezy)