Semestr wiosna/lato 2022

Ogłaszamy planowane turnieje FEDER na drugą połowę roku szkolnego 2021/2022.

W połowie lutego czeka nas w Obornikach turniej rapierowy (ligowy turniej rapier open i kobiet, a do tego turniej Destrezy dla miłośników tej szkoły szermierczej) organizowany przez Marka Helmana.

Na przełomie marca i kwietnia zmierzymy się w Bielsko-Białej, na turnieju FechtBerg organizowanym przez Szymona Ożóga, gdzie będziemy mogli zawalczyć w długim mieczu (open i kobiet) i poddać pod testy dalsze eksperymenty nad szablą.

Na początku maja czeka nas turniej w Kielcach, organizowany przez Szermierka Kielce, na którym odbędzie się ligowa szabla i puklerz (oba turnieje open i women) i szpada dworska.

Semestr zwieńczy Black Horns Cup w Poznaniu – turniej na którym odbędą się finałowe zmagania we wszystkich broniach, organizowany przez ARMA Poznań i Aleksandra Frydrycha.

Dodatkowo, jeszcze w tym miesiącu, opublikujemy przepisany i zredagowany regulamin FEDER, nad czym pracujemy od dłuższego czasu. Głównym celem tych prac jest zwiększenie czytelności tekstu, ujednoznacznienie niektórych zapisów i dużo małych korekt.